Jdi na obsah Jdi na menu

Býčí skála II.

15. 10. 2007

Lezení na Býčí skále

     Pavel Weisser nás podruhé po letech vytáhl na skály. Počasí, stejně jako minulý víkend, vyšlo skvěle. Dorazili jsme o něco později. Pavel měl za sebou již jednu cestu, kterou nachystal a zajistil pro případné lezce. Pak jsme se domluvili kdo poleze aby mohl vytáhnout něco lehčího. Tak to pro jistotu vzal přes trošku těžší kousek, aby z toho taky něco měl. Jistil jsem ho já. Pavel si proto raději zkontroloval, jak že ho to vlastně hodlám jistit.I přesto že mě upozornil na jedno místo, kde se to zdálo těžší i jemu, abych byl připraven, překráčel celou cestu jako nic. Poté jsem se rozhodl, že bych to mohl zkusit po něm, dokud jsem byl plný sil. Cestu jsem překvapivě, hlavně asi pro mě, přelezl. Jen ve dvou místech jsem si musel říct o podporu jističe. Jedno bylo právě to na které upozorňoval Pavel. Lehoučkým převisem asi na dva kroky. 

     Pak jsem donutil Františka aby si zkusil tenhle kousek, i kdyby ho neměl dolézt. Taky se tak stalo. Ale aspoň to zkusil.

     Pavlína byla na řadě jako další. Bohužel ve fotogalerii můžete vidět pouze její nástup. Pak došly baterky. ( Můj foťák to nebyl! ) Ale zdatně se stěnou vypořádala. K cíli ji chyběli asi dva metry. Budiž jí omluvou, že byly ty nejtěžší. Na to že lezla úplně poprvé, to bylo super. Některé drobné chybičky začínajícího lezce se dají vypilovat tréninkem.

     Tuhle cestu jsem si vyzkoušel taky. Nikdo už nechtěl lézt, tak jsem cestu vybral. Pavel měl trochu obavy jestli po těch letech dokážu zrušit jištění a bezpečně slanit. Řekl klukům, kteří lezli vedle nás aby jištění zrušili, vybrali expresky. Mě řekl, abych se nechal spustit Františkem. Nedal jsem se a nenechal si ujít slanění. Pečlivě a několikrát jsem vše zkontroloval a jelikož tento příspěvek opravdu píšu já, zvládl jsem to bez problémů.

     Dopoledne jsme zakončili obědem v Křtinách. Jeli jsme se pak podívat do Sloupu. Bylo to tam jek na závodech. Nechtěli jsme zavazet zkušeným lezcům, tak jsme se jen podívali jak šplhají a jeli jsme domů.

 

Už se těším na další výlet.

 

Náhledy fotografií ze složky Býčí skála II.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

glider.f - Dobré :o))

17. 10. 2007 13:12

Koukám že ti to jde :o))

Pavlína - Jo jo

16. 10. 2007 20:14

Jo jo, jen potvrzuji, že to byl velmi pěkný výlet. Všem, co lezení ještě nezkusili, to mohu jedině doporučit! No a s tréninkem se dá začít na úrovni takového toho "domácího lezení" u nás na dvorku na naší nové minihorolezecké stěně :-) No a závěrem děkuji autorovi článku za pochvalu mého výkonu :-) - i když je možná dobře, že ty baterky ve foťáku došly :-)))