Jdi na obsah Jdi na menu

Babí lom

Babí lom

 

 

 

 

 

 

         Dnes jsem se vydal na výlet do Babího lomu. Spíš bych ale měl říct na Babí lom. Cesta k němu je jen a pouze do kopce. Jedná se o krátkou hřebenovou túru.

Vyrazil jsem z Lelekovic, kde jsem zaparkoval auto u hotelu Babí lom. Dá se jít rovnou po červené značce 1,7 km přímo k rozhledně. Já jsem šel směrem na Adamov, kde se jde 2 km po silnici. Na rozcestí pak asi 0,5 km doleva a dorazil jsem na hřeben. Cesta na kopec mě zabrala asi 30 minut rychlou chůzí. Usuzuji tak, protože jsem nestihl ani doposlechnout celou jednu desku z Mp3 přehrávače. Možná to bylo i rychleji. Po cestě lehce pršelo. Měl jsem strach, že nevyjde počasí, ale na hřebenu vykouklo sluníčko a bylo krásně. Je to velmi zajímavý kousek nádherné přírody, co by kamenem dohodil od Brna.

Po hřebeni vede cesta přímo mezi vrcholy malých skal. Po dešti to pěkně klouzalo a podzimní spadané listí tomu nepřidalo nic dobrého. I přesto, že se jedná o lehčí výšlap, doporučuji dobré obutí a obezřetnost. Přeci jen se zde pohybujete mezi skalami. Taky jsem po cestě potkal stádo divočáků. Ten první na mě vykoukl za kopečkem zhruba dva metry ode mě. Krve by se ve mně nedořezal!! A jako správný fotograf jsem samozřejmě nebyl připraven a nevyfotil ho.  Na konci nebo začátku trasy dojdete k rozhledně, ze které je pěkný výhled na Tišnov, Adamov, Lelekovice atd.

Poté jsem se vydal hledat lezecké cesty, kterých je podle průvodce 37. Jedná se o skály s krátkými cestami, především pro horolezecký výcvik. Mě se podařilo najít jednu skálu se zajištěnou cestou. Borháky jsou úplně nové, takže to vypadá, že se zde opravdu leze. Nezjistil jsem, která skála to vlastně je, ale příště už budu hledat jen cesty. Protože už bylo po třetí hodině, tak jsem se nevracel kolem všech skal, ale vydal jsem se na cestu zpátky do Lelekovic.

Doporučuji tento výlet všem, kteří jste tam ještě nebyli. Moc pěkný zážitek.

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Babí lom

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář